105

Wyjątkowo przystępny album legendarnego free jazzowego trębacza. Nie został jednak nagrany pod publiczkę. To jedna z najlepszych płyt w jego dyskografii.

110

Mistrzowski brazylisjki album w stylu boogie z 1983 roku.

125

Oficjalna reedycja jednego z największych arcydzieł japońskiego jazzu.

110

Mocny kandydat do miana najlepszej polskiej płyty pierwszej dekady XXI wieku.

110

Na tej części serii Late Night Tales swoją selekcje przedstawia Hot Chip, angielski zespół grający electropop / synthpop.

130

Disco jazz to jedyny album w katalogu indyjskiej wokalistki Rupy. Na płycie wpływy disco bardzo zgrabnie mieszają się z tradycyjną muzyką hinduską.

130

Świetny trzeci album studyjny od francuskiego mistrza stylu afro-disco.

150

Wydana nie tak znowu dawno, a już kultowa składanka przedstawiająca najciekawsze utwory z nowej fali londyńskiego jazzu.

160

Album amerykańskiej wokalistki to coś dla najodważniejszych słuchaczy. Płyta pełna jest mroku i cierpienia. Stylistycznie przypomina muzykę innej amerykańskiej wokalistki - Diamandy Galás.

135

Niewątpliwie jeden z najlepszych gitarowych albumów 2021. Płyta jest świetna instrumentalnie i zebrała same bardzo dobre recenzje od krytyków. Na pewno będzie pojawiać się w wielu podsumowaniach najlepszych wydań roku.

125

Jeden z najpiękniejszych albumów z muzyką afrykańską wydanych w roku 2021. Płyta opowiada o problemie przymusowej migracji w poszukiwaniu lepszego życia, a kompozycje na niej brzmią wyjątkowo lekko i świeżo.

340

Prawdziwy rarytas! Pierwszy i jedyny japoński press absolutnego klasyka japońskiego hip-hopu. Jazzujące bity na albumie są doskonale wyprodukowane i lekkie jak piórko, a wokal płynie po nich błogo i sennie.